Yüksek Sanatlar Enstitüsü eseri ve eserin tüm içerikleri; 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında koruma altındadır.
Her Hakkı Mahfuzdur.

  TESTLER  

— DOÇ. DR. BARIŞ KARAELMA
Gazi Üniversitesi

"Yüksek Sanatlar Enstitüsü tarafından yürütülen AFAY çalışmaları ve AFAY Kids testleri bireylerin özel yeteneklerinin keşfedilmesi ve geliştirilmesine yönelik nitelikli raporları ile bireyler ve ebeveynler için bir rehber niteliği taşımaktadır. Ritim ve dikey işitme farkındalığı oluşturmayı, beyni bölerek kullanabilme yetilerini geliştirmeyi hedef alan Sıradışı Beyin Seti, özel yeteneklerin geliştirilmesi üzerine hazırlanan medya dinletileri ile, yeteneklerin varlığını desteklemektedir."

BİLİM DÜNYASINDA AFAY

Marvel, Vision ve Advenced isimli testler, üç farklı yaş grubu için geliştirilmiştir. Doğuştan gelen yeteneklerin, bilinçli veya bilinçsiz farkındalıkların, hayal gücü yeteneklerinin tespit edilmesine yönelik geliştirilen AFAY Kids testleri, çocuklarınızın geleceğine yön vermenizi desteklemektedir. Bilim dünyasında "işitsel, ritmik senkronizasyon ve müzikal yeteneklerin, sadece müzikle ilgilenmeye dair bir yetenek olmadığı", hayatın her kesiminde ve özellikle eğitim sistemlerinde, odaklanma geliştirmede, hayal gücü üretiminde ve çözümlemeye yönelme üzerine bu yeteneklerden pozitif anlamda faydalanabileceğini tespit edilmiştir. Bilim araştırmaları işitsel yetenekleri çocuk yaşta gelişmiş bireylerin gelecek hayatlarında özgüveni, hayal gücü ve üretkenliği yüksek insanlar olduklarını tespit etmiştir. Bu sahada AFAY.INSTITUTE ve Yüksek Sanatlar Enstitüsü Uluslararası nitelikte ilk ve tek geliştiricidir. "ABM ve MA Certificate" sahibi AFAY testleri, Yüksek Sanatlar Enstitüsü tarafından yapılmakta ve ebevenylere rehber niteliği taşıyan bir format ile raporlanmaktadır.